Co daje dziecku zabawa lalkami?

Prawie każda dziewczynka marzy o pięknej lalce, która stanie się jedną z ulubionych zabawek. Można wybrać lalki hiszpańskie, które do złudzenia przypominają bobasy. Dziecko będzie się nimi opiekować, bawić w domu, uczyć odpowiedzialności. Dzieci uwielbiają maskotki, przytulanki i lalki. Nie potrzebują wymyślnych zabawek, które wygrywają rozmaite dźwięki, z elementami świetlnymi, wieloma kolorowymi przyciskami. Magia tkwi w prostocie. Nic więc dziwnego, że od lat sięga się po zabawki drewniane, szmaciane lalki, pluszowe misie.

Jak zabawa lalkami wpływa na rozwój dziecka? Czym kierować się przy ich wyborze?

Lalki towarzyszą dzieciom od wieków. Obecnie można przebierać w modelach, powstały nawet rozmaite serie typu lalki z dużymi głowami, wielobarwnymi włosami, w ekstrawaganckich strojach, z przeróżnymi dodatkami. Lalki nie są przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych, starsze dzieci także chętnie po nie sięgają. Marzeniem wielu dziewczynek jest rozbudowany domek dla lalek, który zajmuje dużą część pomieszczenia, z pełnym wyposażeniem. Oczywiście nawet zabawa zwykłą lalką szmacianą może sprawić mnóstwo radości, ale obecnie nie trzeba się do tego ograniczać. Dostępne są bardzo realistyczne lalki hiszpańskie, które mogą mieć postać bobasów wydający dźwięki, wymagające karmienia, przewijania itd.

W sprzedaży znajduje się mnóstwo zestawów z lalkami i rozmaitymi gadżetami, pięknymi ubrankami i akcesoriami. Zabawa lalkami uczy opiekuńczości, empatii, kształtuje wrażliwość. Lalka hiszpańska stanie się maluszkiem, który wymaga opieki, dzięki czemu dziecko stanie się bardziej odpowiedzialne, świadome potrzeb drugiego człowieka. Lalki służą także jako przyjaciółki, powierniczki sekretów, towarzyszki zabawy. Dzieci podczas zabawy lalkami naśladują zachowania swoich rodziców. jest to również sposób na trenowanie umiejętności manualnych. Podczas wybierania lalki dla dziecka należy mieć na uwadze jego wiek, jakość zastosowanych materiałów, staranne wykończenie, pozytywny wyraz twarzy, rodzaj i ilość funkcji.

Comments are closed.