Książka uczy i bawi

Czytanie książeczek to jest świetna opcja w przypadku każdego dziecka. Można zacząć zaraz po urodzeniu maluszka. Nie jest żadnym problemem to, że maluszek nie rozumie ani jednego słowa. Czytanie pozwala na zacieśnianie więzi z rodzicami, zaspokajanie potrzeb emocjonalnych, osłuchanie się z językiem, wspomaga naukę mówienia. W sprzedaży znajduje się wiele książek, które są przeznaczone dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym. Ogromną popularnością cieszą się od długiego czasu między innymi książki Kicia Kocia dla dzieci od drugiego do szóstego roku życia.

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma czytanie mu książek?

Z rozpoczęciem czytania książek nie należy zwlekać. Warto zacząć jak najwcześniej. W przypadku maluszków poniżej trzeciego roku życia czytanie to sposób na budowanie więzi emocjonalnej. Malec czuje bliskość rodzica, zapewnia mu to również większe poczucie bezpieczeństwa. Kolejną zaletą będzie rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. Niepozorne czytanie książek Kicia Kocia to sposób na nauczenie dziecka myślenia przyczynowo-skutkowego. Zaczyna ono kojarzyć fakty, wyciągać wnioski. Stanowi to również okazję do spędzania większej ilości czasu z dzieckiem. Można mu przekazać w przystępny dla niego sposób prawidłowe wzorce osobowe. Dziecku łatwiej jest zrozumieć swoje emocje i je wyrażać, to samo dotyczy potrzeb i oczekiwań.

W książeczkach Kicia Kocia znajdują się cenne informacje o otaczającym dziecko świecie. Ich czytanie usprawnia myślenie, poprawia pamięć i rozwija mowę. Dziecko uczy się także tego, jak postępować w różnych sytuacjach i radzić sobie z napotykanymi trudnościami. W książkach zostały ukazane właściwe wzorce zachowań. Poruszane są kwestie dotyczące podstawowych czynności typu sprzątanie, uczenie się, dbanie o higienę itd. Czytanie rozwija również wrażliwość emocjonalną, poczucie własnej wartości. Jest to też okazja do zrelaksowania się, dobrej zabawy. Książeczki rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Jak widać, korzyści rozwojowych płynących z czytania jest wiele, więc czas sięgnąć po książkę.

Comments are closed.