Co warto przeczytać?

Każdy ma inne zdanie na temat tego, jakie książki warto przeczytać, a jakie dobre. Ale jest jedna rzecz, która jest uniwersalna – to sposób, w jaki decydujesz się czytać. Może być trudno zdecydować, co czytać ze względu na ogromną ilość opcji na dzisiejszym rynku. Jeśli szukasz książki, która odnosi się do Twojego życia, zacznij od następujących pytań: Czego chcę z tej książki? Jakim jestem człowiekiem? Jakiej historii chcę?

Jak osobiste kontakty mogą zmienić twoje wrażenia z czytania

co warto przeczytać

Jest wiele powodów, dla których warto przeczytać, co polecają Twoi znajomi. Na przykład, jeśli szukasz nowej książki do przeczytania, może być łatwiej znaleźć taką, którą znajomy już przeczytał i polubił. Jako osobisty kontakt, Twój znajomy prawdopodobnie dowie się, czego chcesz i lubisz, niż anonimowa recenzja na Amazon lub Goodreads. Najlepszym sposobem na upewnienie się, że czytane książki są interesujące, jest uzyskanie rekomendacji od osób, które dobrze Cię znają.

Dlaczego zawsze powinieneś prosić o rekomendację znajomego

Najlepszym sposobem na znalezienie książki, którą pokochasz, jest poproszenie znajomych o ich rekomendacje. Jest to również świetny sposób na poszerzenie listy lektur i znalezienie książek, których być może nie przeczytałeś w inny sposób lub o których po prostu nie wiedziałeś.

Jakie są najlepsze książki do przeczytania w tym miesiącu?

Polecane książki na ten miesiąc to:

  • Słodkie życie w Paryżu autorstwa Davida Lebovitza
  • Pory roku autorstwa Ali Smith
  • Bazar złych snów autorstwa Stephena Kinga

Jaki gatunek literacki czytać?

To trudne pytanie. Jest wiele gatunków literackich do przeczytania i powinieneś zdecydować, który gatunek pasuje do Twojego gustu i preferencji. Pierwszym krokiem w wyborze gatunku jest określenie zainteresowań. Lubisz thrillery, romanse lub science fiction? Gdy już wiesz, jaki rodzaj książek lubisz, łatwiej będzie Ci znaleźć tę, która przypadnie Ci do gustu. Wybierając gatunek, nie skupiaj się na okresie, w którym toczy się książka. Zamiast tego skup się na tematach, które są w niej dominujące i na tym, jak dobrze odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Comments are closed.